ZAKOŃCZONA: budowa studni w Sudanie Południowym

Dziękujemy! Razem z Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi zebraliśmy 60 000 zł na budowę studni w Sudanie Południowym!


Razem z Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi zbieramy na budowę studni w Sudanie Południowym. Wybudowanie nowej studni to koszt około 60 tysięcy złotych (w zależności od miejsca jej wywiercenia). Według standardów humanitarnych, jedna studnia służy ok. 500 osobom. Dostęp do studni z bezpieczną wodą to nie tylko zaspokojenie pragnienia, ale też możliwość dbania o higienę i zapobiegania chorobom.

W Sudanie Południowym miliony ludzi potrzebują pomocy i wciąż zmuszeni są do ucieczki ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznej przestrzeni. Największym zagrożeniem dla Sudańczyków jest brak opieki medycznej i brak dostępu do czystej, bezpiecznej wody. Aż 4,7 miliona ludzi potrzebuje dostępu do wody i sanitariatów.

W 2006 roku Polska Akcja Humanitarna wybudowała w Sudanie Południowym pierwszą studnię. W kolejnych latach systematycznie rozwijała działania, skupiając się przede wszystkim na organizowaniu pomocy w obszarze wodno-sanitarnym. W 2016 roku obchodzimy 10-lecie naszej misji. W tym czasie zbudowaliśmy i wyremontowaliśmy ponad 700 studni i pomogliśmy 1,3 miliona ludzi.

 

Drezyny Rowerewe zbierają pieniądze również na miejscu - w Bieszczadach. Do tej pory w puszkach mamy już 3 310,75 zł!

(wliczone w kwotę zbiórki)

Zbiórka zakończona.
100%
Liczba darczyńców: 29 osób