ZAKOŃCZONA: dostęp do godnych warunków higieniczno-sanitarnych

Dziękujemy! Z okazji Światowego Dnia Toalet zebraliśmy 1046 zł, które dofinansują działania związane z budową i naprawą latryn i sanitariatów!

 

 

19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Toalet. To doskonały moment, aby swoją wpłatą wesprzeć działania, które zwiększają dostęp do toalet! Zbierzmy razem 4 000 zł!

 

 

Czy wiesz, że na świecie więcej osób ma telefon komórkowy niż dostęp do toalety? To nie żart! Dostęp do godnych warunków higieniczno-sanitarnych to nie tylkokomfort i zdrowie. W ubogich krajach dzieci przestają chodzić do szkoły także dlatego, że szkoły nie posiadają toalet zapewniających bezpieczeństwo i intymność.

 

Polska Akcja Humanitarna buduje i naprawia toalety w Syrii, Somalii i Sudanie Południowym.

- w Sudanie Południowym prowadzimy obecnie interwencję w Old Fangak, gdzie budujemy 100 latryn (średni koszt wybudowania latryny to 4 000 zł)

- w Syrii zajmujemy się odbudową latryn w szkołach, a także odnawianiem łazienek w centrach dla osób wewnętrznie przemieszczonych (średni koszt wybudowania latryny to 1 000zł)

- w Somalii również zajmujemy się odbudową latryn w obozach: budujemy m.in. potrójne murowane toalety w szkołach i ośrodkach zdrowia  (średni koszt wybudowania potrójnej murowanej latryny to 20 000 zł)

 

 

Zbiórka zakończona.
26%
Liczba darczyńców: 21 osób