ZAKOŃCZONA: Wiertnica w Sudanie Południowym - JUBILEUSZ PANI LEOKADII

Z okazji okrągłego jubileuszu Pani Leokadii, zachęcamy całą rodzinę i bliskich do włączenia się w akcję zbiórkową. Prezentem dla jubilatki będzie wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej.

Pieniądze wpłacone na tę zbiórkę sfinansują zakup manualnej wiertnicy, która służy do budowania nowych studni w Sudanie Południowym - to koszt ok. 15 tysięcy złotych.

Taka wiertnica pozwala dotrzeć w miejsca, które z ciężkim sprzętem wiertniczym nie są dostępne. Pozwala więc dotrzeć do tych osób, które szczególnie potrzebują pomocy i wsparcia z zakresu dostępu do wody.

 

Sudan Południowy uzyskał niepodległość w 2011 roku, po zakończeniu trwającej ponad 20 lat wojny domowej. Niestety, w rzeczywistości kraj jest wciąż skonfliktowany. Sytuację utrudniają również trudne warunki klimatyczne i kryzys ekonomiczny kraju. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy Sudanu Południowego migrują w inne części kraju lub poza jego granice w poszukiwaniu bezpieczniejszego schronienia, wody i żywności.

CO ROBI POLSKA AKCJA HUMANITARNA?

W Sudanie Południowym działamy 2006 roku. Naszym priorytetem jest zapewnienie ludziom dostępu do czystej wody i bezpiecznych warunków higienicznych.

Budujemy i remontujemy studnie, latryny i stacje mycia rąk. Dbamy o odpowiednie warunki sanitarne w szkołach. Edukujemy z zakresu dobrych praktyk higienicznych i rozdajemy pakiety z produktami niezbędnymi do zapewnienia sobie i swojej rodzinie odpowiedniego bezpieczeństwa higienicznego.

Nasz Zespół Reagowania Natychmiastowego regularnie sprawdza jakość i dostępność wody wśród lokalnych społeczności, a także dba o skuteczną i szybką odpowiedź na wybuchy epidemii. Badamy potrzeby mieszkańców regionu i dostarczamy im odpowiednie narzędzia i umiejętności, aby sami skutecznie mogli dbać o własne bezpieczeństwo higieniczne.

Więcej informacji na: www.pah.org.pl

Zbiórka zakończona.
97%
Liczba darczyńców: 26 osób