Eksplozja materiałów wybuchowych w stolicy Libanu doprowadziła do wielkiej katastrofy w całym mieście. Sytuacja jest dramatyczna, a bilans ofiar wciąż rośnie. Już teraz wiadomo, że śmierć poniosło przynajmniej 100 osób, a 4 tysiące zostało rannych. Ratownicy nadal przeszukują ruiny zawalonych budynków, gdyż setki osób wciąż nie daje znaku życia. Ćwierć miliona ludzi straciło dach nad głową. Szczególnie trudna jest sytuacja w szpitalach, trzy zostały kompletnie zniszczone, a reszta jest przepełniona i lekarze nie mają możliwości udzielenia pomocy wszystkim poszkodowanym.

W związku z katastrofą, która dotknęła Bejrut, Polska Akcja Humanitarna zdecydowała się przeznaczyć środki finansowe na działania natychmiastowe w Libanie, tak aby niezwłocznie pomóc poszkodowanym osobom. Zespół Pomocy Natychmiastowej PAH we współpracy z lokalnym partnerem przeprowadza w tej chwili analizę potrzeb, która pozwoli określić komu w pierwszej kolejności potrzebna jest najpilniejsza pomoc.

Kraj, który przyjął miliony uchodźców z sąsiedniej Syrii, sam teraz jest na granicy katastrofy humanitarnej.

Skala tego zdarzenia jest ogromna, dlatego apelujemy o wsparcie finansowe dla poszkodowanych w wyniku katastrofy w Bejrucie.

 

 

Your browser is out-of-date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

Close